Czy w ogóle warto wykupić ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW nie tylko komunikacyjne
Ubezpieczenie NNW nie jest zagwarantowane jedynie dla posiadaczy pojazdów. Zabezpieczyć się może w istocie każdy, kto chce uchronić siebie a także swoich bliskich przed rezultatami nieszczęśliwych zdarzeń.
Umowa ta może się okazać zadziwiająco użyteczna dla osób uprawiających sport, dla dzieci i młodzieży szkolnej, dla ludzi wyjeżdżających na wakacje. Aspekt polisy jest plastyczny i możesz go spokojnie dostosować do swych potrzeb i wymagań. Masz prawo zakupić wyłącznie ochronę NNW (np. NNW szkolne), lub w pakiecie (np. z ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej auta).

Ile to kosztuje NNW?

Opłaty ów asekurowania różnią się od siebie w zależności od tego, jaki aspekt ochrony masz zagwarantowany i który wariant wybierzesz. Wysokość polisy wylicza się w zależności od wysokości sumy ubezpieczenia, to znaczy najwyższej prawdopodobnej kwoty wypłaty. Im większa suma ubezpieczenia, tym droższa składka. Obecnie, maksymalna suma zabezpieczenia wynosi 30000 złotych (w przypadku NNW właściciela pojazdu).
Na koszt polisy wpływa także:
– Twój wiek,
– Twój stan zdrowia,
– zawód, jaki praktykujesz.
W sytuacji, gdy towarzystwo zakwalifikuje Cię do grupy wyższego ryzyka, zapłacisz więcej.
Z kolei tańsze polisy posiadają więcej wykluczeń – w polisie wyszukasz opis wielu zdarzeń, gdzie mimo wystąpienia szkody, zakład ubezpieczeń nie wypłaci Ci Świadczenia. Tradycyjnie do wyłączeń przynależy jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków, czy szkoda uczyniona specjalnie.
Na jak długo zakupuje się komunikacyjne NNW?
Zabezpieczenie komunikacyjne NNW wykupuje się na okres trwania obowiązującej polisy odpowiedzialności cywilnej, a więc maksymalnie na rok. Co natomiast w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na kupno NNW już po nawiązaniu polisy odpowiedzialności cywilnej? Wówczas ubezpieczalnia obliczy składkę na NNW pomniejszoną o okres trwania bieżącej umowy OC.

Sprawdź również tanie OC OC Gefion

Ten wpis został opublikowany w kategorii wynajem i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.