Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w bloku – poradnik

Na dzień dzisiejszy, większość wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych nad Wisłą, jest ubezpieczone. Kłopot posiadaczy lokali polega tylko na tym, iż zazwyczaj, piecza, którą zapewniają umowy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów posiadaczy prywatnych lokali. Należałoby również rozważyć zakup indywidualnego ubezpieczenia nieruchomości, gdyż, ubezpieczenia, które są wliczone w czynsz, są kategorycznie gorszą alternatywą dla ofert, które obrazujemy w naszej agencji.

Czy potrzebne nam ubezpieczenie mieszkania

Głównym składnikiem, który powinniśmy mieć na względzie poszukując korzystniejszego ubezpieczenia mieszkania w bloku, jest aspekt ochrony. Polisy, jakie mają spółdzielnie albo wspólnoty, umożliwiają odbudowanie czy reperację głównych elementów stałych budynku oraz części wspólnych pomieszczenia, innymi słowy klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest okoliczność, kiedy ogień albo wybuch gazu powstały z winy wspólnoty. W takim przypadku wypadki poniesione przez właścicieli mieszkań zostaną pokryte z ubezpieczenia odpowiedzialność cywilnej wspólnoty czy spółdzielni.
Jednak w polisach, jakie zapewniają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o lokalach prywatnych. Takowych przypadków, w jakich to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za wypadek w mieszkaniu prywatnym jest jednak niezwykle niedużo. A kiedy już się przydarzy tak, iż ubezpieczenie nabyte przez spółdzielnię czy wspólnotę, zabezpiecza interesy poszczególnych posiadaczy mieszkań, to kwoty ubezpieczeniowe są śmiesznie niskie. Skutkiem tego, każdy właściciel mieszkania, winien sam zapewnić sobie ochronę wykupując najkorzystniejsze zabezpieczenie lokalu, które będzie miało najszerszy zakres ochrony z możliwych.

Co nam daje ubezpieczenie

Zakres asekurowania, odnoszący się do wspólnoty, bazuje na  fundamentalnych ryzykach i nie proponuje doraźnej pomocy dla pokrzywdzonych. Sygnując u nas ofertę indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, dostają Państwo w standardzie obszerny pakiet usług Assistance. Tym sposobem, gdy mieszkanie nie nadaje się do korzystania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina powinno liczyć na zameldowanie w hotelu aż do 90 dni bądź transport ocalałego mienia do obliczonego miejsca.
Powtórzymy w skrócie to, co powinno zawierać najlepsze zabezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja kompletnej rekompensaty krzywd w posiadłości, na wypadek jeżeli spółdzielnia albo wspólnota nie zadbała o pełną ochronę dla budynku, w którym zamieszkujesz (ubezpieczenie murów);
·    zapewnienie asekuracji wszelkich fragmentów mieszkania (nie zaledwie murów, ale dodatkowo umeblowania: wykładzin podłogowych, instalacyj sanitarnej, mebli w zabudowie);
·    zwrot wydatków wyszukiwania przyczyny szkody, pod warunkiem, że nie wiadomo skąd przykładowo kapie woda;
·    pomoc w kłopotliwych sytuacjach – np. zameldowanie w hotelu w sytuacji zniszczenia mieszkania albo nawet pomoc hydraulika, jeśli pękła uszczelka;
·    gwarancja dobrych relacji z sąsiadami, w razie krzywd spowodowanych w ich mieniu – np. zalanie sufitu lub uszkodzenie zaparkowanego auta przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona aprobowana przez banki, w sytuacji, gdy Twoje mieszkanie stanowi zabezpieczenie kredytu.

Rozumie się samo przez się, że solidne zabezpieczenie lokum nie jest sprawą łatwą. Kalkuluje się poświęcić trochę czasu na wypatrzenie właściwiej oferty gdyż możesz wyselekcjonować perełkę dla siebie – czyli wysoki zakres zabezpieczenia w interesującej cenie. Sugerujemy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki jakiemu wyliczymy Państwu umowę z dodatkowym upustem cenowym, sięgającym nawet 50% stawki ubezpieczenia. Warto rozważyć naszą propozycję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii wynajem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.