Rynek Direct w Polsce, podsumowanie 2015 roku

Rynek Direct w Polsce, podsumowanie 2015 roku

Rynek Direct w 2014 roku zanotował dynamiczny rozwój. Polacy kupili przez telefon lub internet ponad 5 mln ubezpieczeń. Składki wyniosły łącznie 5,01 mld złotych. Najczęściej kupowane są w taki sposób ubezpieczenia komunikacyjne. Polacy kupili 1,3 mln polis OC, płacąc za taką ochronę 591 mln składki. Z kolei polisy AC, zostały nabyte w ilości 344 tys. i przyniosły 197 mln składki.

Z przeprowadzonych analiz wynika, że coraz większą popularnością cieszą się ubezpieczenia autocasco. W 2014 Polacy nabyli ich o 0,44% więcej niż rok wcześniej. Ciekawie natomiast prezentuje się sytuacja z OC. Sprzedawało się one gorzej niż rok wcześniej o prawie 6,6%. Pozostałe polisy były raczej atrakcyjne dla klientów.  Sprzedano ich o 2% więcej niż w 2013 roku.

Sprzedaż ubezpieczeń drogą internetową i telefoniczną obowiązuje w Polsce od 2003 roku. Po trzech latach od debitu, ubezpieczenia direct zanotowały dynamiczny rozwój. Najczęściej klienci decydują się na taka formę zakupu ubezpieczeń ze względu na atrakcyjną cenę, prostą obsługę czy szybkość zakupu.

Towarzystwa ubezpieczeniowe muszą też płacić za wynajem samochodu z oc sprawcy co niestety się też wiąże ze wzrostem cen za ubezpieczenie oc

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii wynajem i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.