Szukamy taniego oc

Auto  czy chcemy czy nie trzeba ubezpieczać, szukamy w takim razie taniego ubezpieczenia OC. Jak się okazuje, notorycznie nawet identyczną polisę u tego samego ubezpieczyciela można wykupić w zupełnie różnych cenach

Kalkulatory ubezpieczeniowe  używajcie je z przymrużeniem oka. Które towarzystwo ubezpieczeniowe jest najtańszy? Na takie zadane zapytanie nie można prawidłowo prawidłowo odpowiedzieć !

Po pierwsze  Ubezpieczalnie zwykle indywidualnie obliczają współczynnik ryzyka dla każdego kierowcy. Uwzględniając przy tym różne kryteria.

W dalszej kolejności każda z firma raczej dowolnie daje zniżki i zwyżki. To znaczy, że ubezpieczalnia, które dla danego klienta ma niesłychanie korzystną ofertę, dla innych może być gruntownie nieatrakcyjne cenowo.
Dzieje się tak, pomimo że ubezpieczalnie posiadają dojście do tej samej bazy danych UFG, w jakiej utrwala się historię ubezpieczeniową wszelkiego kierującego. Najciekawsze jest to że, notorycznie koszt ubezpieczenia oc zależy nie tylko od  towarzystwa ubezpieczeniowego, również od tego, czy polisę nabędziecie od agenta, za pośrednictwem infolinii towarzystwa, czy na bazie propozycji jakiejś z internetowych kalkulatorów ubezpieczenia OC.

Na namacalnym przykładzie postanowiliśmy sprawdzić, jak znaczne mogą być te różnice. Nasz testowy kierowca to mieszkaniec Olsztyna 46-latek, właściciel 8-letniego Passata 1,9 tdi mimo pięćdziesięciu % zniżki na poprzedniej polisie i braku wypadku w ostatnich 12 miesiącach agent PZU zaproponował nam jedynie 25 proc. zniżek, dlatego że wziął pod uwagę między innymi szkodę  z 2009 r. inne towarzystwa w większości wypadków analizują  zeszłe 2 lata  maksymalnie cztery.

Z tego względu polisa Alliazn, pomimo że agent PZU ofiarował nam od siebie maksymalne zniżki marketingowe, była o pięćdziesiąt procent droższa od najtańszej w zestawieniu. Za to Link4 zaciekawiło się ledwie czterema poprzednimi latami historii szkodowej przypomnijmy 1 kraksa likwidowana z ubezpieczenia OC, wobec tego otrzymaliśmy czterdzieści procent zniżek i cenę trochę powyżej osiemset zł, jednakże tylko w kalkulacji na stronie towarzystwa. Po kontakcie telefonicznym z pracownikiem ubezpieczalni, który zlustrował naszą historię w bazie UFG, składka urosła o 300 zł!
Okazało się, że urosła do 1999 zł. PracownikNależałoby rozpocząć od firm, w których już mieliście jakiekolwiek ubezpieczenia oc. Wybierając następną, możecie spodziewać się dodatkowych ulg. W następnej kolejności powinniście posłużyć się internetową porównywarką. W internecie odkryjesz kilka stron tego typu wpisując w Google kalkulator oc.

We wszystkich z nich wypisanie kwestionariusza niezbędnego do policzenia składki trwa parę minut. Naturalnie, wszyscy użytkownicy twierdzą, że są niedokładne, nieraz nie uwzględniają prawdziwej historii ubezpieczeniowej, ale polegają na deklaracjach nie zawsze prawdziwych ludzi wpisujących dane w formularze. Zarzuca się im też, że pokazują oferty tych towarzystw, które lepiej płacą dla pośrednika. Banalnie jest to zweryfikować na bazie kalkulacji w różnych porównywarkach. Sprawdziliśmy i to – rezultat rzeczywiście tak jest!! Oferty są przeróżne.

Co ma wpływ na koszt ubezpieczenia?

Szereg pytań ma na celu ocenę ryzyka, które z kolei stanowi podstawę do wyliczenia wysokości składki. Czasem uwzględnia się oczywiste rzeczy, jak wiek i miejsce stałego pobytu kierowcy, ale niekiedy takie zadziwiające, jak odcień auta. Poniżej wymieniamy najważniejsze składniki, z podziałem na te dotyczące pojazdów oraz samego właściciela wozu.

Auto

Marka  model  – statystyki uwzględniają, jakie typy, powiem więcej wersje, na ogół uczestniczą w wypadkach i kolizjach.
Pojemność i moc silnika – im większe tym droższe OC.
Przebieg – ważny jest zarówno stan wskazań licznika jak i planowany roczny przebieg.
Czas posiadania wozu – im więcej, tym taniej.

Kierowca

Bonus-malus – oznacza to historia ubezpieczeniowa i powiązane z nią ulgi albo zwyżki.
Wiek – ludzie młodzi to grupa powiększonego ryzyka w większości wypadków do 27 roku życia płaci się więcej.
Czas posiadania prawa jazdy – im krócej tym drożej.
Miejsce stałego pobytu – mieszkańcy dużych miast płacą najwięcej.
Profesja – czyli wolna amerykanka zniżki zwyżki każdy nagradzają kogo chcą.

Nasze założenia do obliczeń

Auto – data produkcji 2006 Passat 1,9 TDI, moc 150 kM przebieg 200 tysięcy km, planowany przebieg w ciągu 12 miesięcy roczny do 15 tysięcy kilometrów nie więcej niż jeden miesiąc poza granicami kraju, pojazd sprawny i nierozbity, sprowadzone z zagranic parkujący w miejscu niezabezpieczonym w centrum Gryfina.

Kierowca – mężczyzna, 37-latek, mieszkający w centrum Szczecina, prawo jazdy od 20 lat, 50 proc. zniżki z ostatniej umowie i jedna kolizja w trakcie 6 lat.

Porównanie oferty Link 4

To jeden z największych towarzystw oferujących polisy przez internet.  Bez względu, z jakiej porównywarki korzystaliśmy, propozycje Link4 znajdowały się w piątce najtańszych.

Później okazało się że, w rzeczywistości Link4 jest jeszcze tańszy. Oferta porachowana w kalkulatorze na stronie ubezpieczyciela była niższa od najtańszej oferty.
Cena ubezpieczenia OC nabytego z wykorzystaniem porównywarek – 1245-1559 zł
Koszt ubezpieczenia OC na stronie towarzystwa – od 1165 zł
Polisy Link4 sprzedają również agencje ubezpieczeniowe i u agenta Link4 o dziwo wyszło najtaniej aniżeli w innych kanałach dystrybucji 851 zł z roczną subskrypcję NaviExperta na smartfona i assistance zawierający uszkodzenie kół.

<br>

Porównanie oferty Liberty Ubezpieczenia<br>

Liberty Direct czas temu przestało być klasycznym directem i przeobraziło na Liberty Ubezpieczenia. Pomimo to oferty tej firmy bez ustanku są ciekawe cenowo, zwłaszcza jeżeli weźmiesz pod uwagę to, iż w ramach polisy oc dostajemy ubezpieczenie NNW.

Wyliczona cena w formularzu na stronie internetowej towarzystwa była o 27 zł tańsza od najtańszej oferty wyszukanej w porównywarkach ubezpieczenia.

Zadzwoniliśmy na infolinię ubezpieczyciela. Tam po przekazaniu numeru PESEL otrzymaliśmy informację, że w UFG zgłoszono nie jedną, lecz 2 kolizje składka za samo OC, bez assistance i NNW, jest o 270 zł większa.
Koszt ubezpieczenia OC kupionego za pośrednictwem porównywarek – 450-988 zł – Kalkulatory ubezpieczeń w tym przypadku były raczej niezgodne

Cena ubezpieczenia OC przy kupnie na portalu od 1125 zł – Jak się okazuje, niektóre kalkulatory oc mocno przeszacowały koszt ubezpieczenia oc w Liberty Ubezpieczenia.

Cena ubezpieczenia OC kupowanego z wykorzystaniem infolinii 1274 zł – Konsultant infolinii zaproponował nam ubezpieczenie znacznie droższe aniżeli kalkulator  na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego w obliczeniach zawarto dwie wypłaty z oc, a nie jedną, jak w innych .!

Obliczona cena u agenta Liberty Ubezpieczenia. Po raz kolejny taniej niż w innych kanałach dystrybucji ubezpieczeń składka wynosiła 68|5

Ubezpieczyciele wciąż kuszą Bonusami.
Ubezpieczyciele od lat szukają klientów nadzwyczajnymi dodatkami w formie ubezpieczenia NNW lub assistance. Co fascynujące, trafiliśmy na takie towarzystwa, w jakich sama polisa OC była droższa niż w pakiecie z NNW! Coraz więcej ubezpieczalni kusi klientów promocjami rodem z Lidla czy Małpki. PZU dla nowych klientów oferuje do końca roku bonifikatę 10 groszy na każdym litrze benzyny na stacjach Lotos oraz uczestnictwo w losowaniu pojazdów i rowerów. Proama uderza w strunę rozsądku, bowiem nowym klientom proponuje kursy doskonalenia techniki jazdy. Link4 podaruje natomiast roczną subskrypcje nawigacji NaviExpert na urządzenia przenośne. Inni oferują wyłącznie rabaty na zakup polis na stronie www towarzystwa.

Porównywarki ubezpieczeniowe – traktujcie je z przymrużeniem oka

Jeżeli Chcecie skorzystać z kalkulatora oc? Powinniście przygotować się na mozolne wypisanie wszystkich pól formularza obejmującym pytania dotyczące Was i auta bez nich nie pozyskacie propozycji. Niektóre strony wymagają też numeru PESEL, dzięki któremu  można przetestować historię kierującego w UFG.

Jednak obojętnie z którego kalkulatora ubezpieczeń używacie, bądźcie świadomi tego że, że zostaniecie zasypani milionami wiadomości z różnych towarzystw ubezpieczeniowych, od konsultantów pracujących w konkretnej porównywarce, a za kilka tygodni przypuszczalnie i ofertami najtańszych kredytów czy garnków.

Zdaniem naszej Multiagencji ubezpieczeniowej {
etapia Ubezpieczenia|Tanie ubezpieczenia

O ile poszukujecie taniej polisy|taniego  ubezpieczenia oc na rynku, zacznijcie od znalezienia tanich ofert w kalkulatorach OC/AC. Później zróbcie wyliczankę na stronach tych towarzystw  ubezpieczeniowych i… przejdźcie się do mutliagencji ubezpieczeniowej, dlatego że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe są dostępne w porównywarkach OC i AC. Tam przedstawiciel towarzystwa pokaże najtańszą cenę. Ta opcja jest najrozsądniejsza i zaoszczędzi wam czas i pieniądze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ubezpieczenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.