Podróżowanie latem

wypożyczalnia samochodowLato jest tą porą roku, na którą z utęsknieniem czekamy przez wiele miesięcy. Są ludzie, którzy go nie lubią, ale większość za nim przepada. Letnią porą zdecydowanie zmniejsza się ruch w miastach. W zamian za to ciasno robi się na drogach wyjazdowych z miast, obwodnicach, autostradach i drogach prowadzących do miejscowości atrakcyjnych turystycznie i wypoczynkowo. Latem jeździmy inaczej niż przez cały rok. Codzienne, niezbyt długie trasy zmieniamy na długie wyjazdy w nieznane. Przemierzamy nowe szlaki i spędzamy za kółkiem długie godziny. Beznamiętne dojeżdżanie do pracy, zmienia się na pełne emocji podróżowanie w kierunku wymarzonego celu. Emocje te często utrudniają bezpieczne dotarcie na miejsce.

Zamiast delektować się wolnym czasem, spieszymy się, by jak najszybciej dotrzeć w góry, nad jezioro czy nad morze. Latem jeździ się bardzo dobrze. Drogi są suche, dzień jest bardzo długi, a widoczność doskonała. Mimo to, wypadków nie jest mniej niż zimą, gdy warunki jazdy są o wiele gorsze. Dlaczego tak się dzieje? Specjaliści tłumaczą to zmniejszoną uwagą i czujnością. Czujemy się bezpiecznie i pewnie, toteż pozwalamy sobie na więcej. Niedogodnością jazdy latem jest słońce świecące przez długie godziny i wysoka temperatura. Z pierwszym radzimy sobie korzystając z przyciemnionych szkieł. Z drugim dajemy sobie radę dzięki klimatyzacji. Wypożyczalnia samochodów do bardzo dobre rozwiązanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii samochód i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.